ЗДО №1, ЗДО №1 "Пролісок" м. Хмільника, Хмільник
Вінницька область, Хмільницький район

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Звіт директора ЗДО№1(ясла-садок)"Пролісок"м.Хмільника за   
2023 -  2024 навчальний рік:

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/26244886/64a5831d48b02b0be331d90276d493fe.docx

Звіт директора закладу дошкільної освіти№1 (ясла-садок) «Пролісок» м. Хмільника перед колективом і громадськістю за 2021-2022 навчальний рік

Звіт директора ЗДО

перед колективом і громадськістю за 2021-2022 н.рік

                                                                   

Головними завданнями мого звіту, як засобу інформування громадськості є:

  • забезпечення прозорості, відкритості і демократичності управління  закладом дошкільної освіти;
  • стимулювання впливу громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Заклад дошкільної освіти №1 (ясла-садок) «Пролісок» м. Хмільника  у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

Засновником дошкільного закладу є виконавчий комітет Хмільницької  міської ради, який здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування.

ЗДО №1 «Пролісок» функціонує з 1982 року, знаходиться за адресою: вул. Декабристів,13.

Головна мета діяльності ЗДО- забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

 

      Дошкільний навчальний заклад розрахований на 320 місць.

      Функціонують 13 груп з 10,5 -годинним режимом перебування дітей: з 7.30  до 18.00.

      Групи комплектуються за віковими ознаками, з них:

       -  3 групи для дітей віком від 2 до 3 років;

       -  10 груп для дітей віком від 3 до 6 років.     

                                 1.  МЕТОДИЧНА   РОБОТА

 

   Методична  робота закладу дошкільної освіти №1 «Пролісок»  проводилась відповідно до  змісту Концепції розвитку закладу, Річного плану роботи та потреб сучасного суспільства, спрямовувалась на продовження  спільної роботи закладу дошкільної освіти і сім’ї  для забезпечення діяльнісного підходу до формування основ  соціальної компетентності, адаптації до соціального середовища у дітей раннього та молодшого дошкільного віку шляхом запровадження освіти сталого розвитку; забезпечення наступності у формуванні комунікативної та математичної компетентності здобувачів освіти шляхом запровадження інтерактивної взаємодії  в процесі формування елементарної математичної грамотності, діалогічного та зв’язного мовлення на заняттях та в повсякденному житті; вдосконалення психологічного супроводу  з метою  спрямування освітнього процесу від накопичення знань до формування компетентностей (здоров’язбережувальна, комунікативна, предметно-практична, сенсорно-пізнавальна, природничо-екологічна, художньо-продуктивна, мовленнєва, соціальна,  особистісно-оцінна) в процесі підготовки дітей до шкільного життя відповідно до Концепції «Нової української школи». 
Зміст методичної роботи в  ЗДО №1 «Пролісок» будується на основі державного стандарту -   Базового компонента дошкільної освіти (оновленого),  державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних планів,   освітньої програми для   дітей  від 2 до 7 років «Дитина», інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи   Вінницької академії безперервної освіти педагогічних працівників, відповідно до плану роботи КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Хмільницької міської ради».
       Згідно річного плану на 2021- 2022 н. р. методична робота  в ЗДО була спрямована на вирішення пріоритетних  завдань колективу:

  • Поглибити роботу над впровадженням нових, сучасних форм і методів співпраці з родинами вихованців, які сприятимуть формуванню активної батьківської позиції для досягнення позитивних результатів у питаннях розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку.
  • Спрямувати роботу колективу на активізацію інтересу дітей дошкільного віку до навколишнього світу, через організацію пошуково-дослідницької діяльності в умовах ЗДО.
  • Формувати мовленнєву та пізнавальну компетентність дошкільників на основі створення сучасного, доступного освітнього простору, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника, як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

Педагогічний колектив ЗДО  протягом року спрямовував зусилля на вирішення науково-педагогічних проблем:

  • Формування в дітей дошкільного віку основ громадянськості завдяки участі в проектній діяльності громадянсько-патріотичного змісту
  • Підвищення ефективності освітнього процесу в ЗДО шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій.
  • Формування  екологічної компетентності  дітей через пошуково-дослідницьку діяльність.
  • Формування основ здорового способу життя дошкільників шляхом використання нових активних форм і методів роботи.

       В умовах карантинних обмежень спричинених пандемією корона вірусної інфекції та у зв’язку з військовим станом в Україні  методична робота була  спрямована на навчання педагогів сучасним прийомам  дистанційної  роботи з дітьми, впровадженню передового педагогічного досвіду, забезпечення безпеки та збереження здоров’я дітей в ЗДО.

Професійному зростанню педагогічних працівників закладу сприяють  очно-дистанційні курси підвищення  кваліфікації при Вінницькій академії безперервної освіти, онлайн-семінари, вебінари, самоосвіта.

Педагогічні працівники закладу протягом року були активними учасниками   онлайн-семінарів,  які організовувався  методистами КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників  Хмільницької міської ради», а також,  вебінарів  на  освітніх  порталах  «Всеосвіта»  , «Педпреса», Академії інноваційного розвитку  освіти  та отримали відповідні сертифікати.    

      Велика увага приділяється спрямуванню  зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно-орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість. Ці домінуючі ідеї обговорюються на педагогічних радах, педагогічних читаннях, під час індивідуальних і групових консультацій. На їх основі здійснюється корекція педагогічного стилю роботи вихователів.

У серпні  2021 року  відбулося засідання   педагогічної ради  « Організація освітнього процесу в ЗДО» на якій  визначили напрямок  розвитку закладу  у новому навчальному році, затвердили річний план ЗДО, освітню програму та розклад занять на 2021- 2022 навчальний рік.

У листопаді 2021 року була проведена педагогічна рада на тему: «Гра, як джерело розвитку дошкільників»  На педагогічній раді   обговорювалися питання  створення умов  для організації ігрової діяльності дітей  в ЗДО як основного виду діяльності дошкільнят,  формування у дітей навичок спільної гри. Учасники педагогічної ради розглянули особливості ігрової діяльності дітей з огляду на вимоги та виклики сучасних реалій.  Педагогічні працівники  обмінялися власним досвідом  ефективного використання ігор в освітньому процесі.

            В лютому 2022 року провели педагогічну раду на тему: «Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного віку в умовах ЗДО. В ході засідання  учасники педради розглянули  питання організації роботи з дітьми  з патріотичного виховання засобами мистецтва . Обговорили

 забезпечення наступності в реалізації завдань патріотичного та духовного виховання між дошкільним закладом і родиною, обмінялися досвідом формування у дітей національної свідомості шляхом залучення їх ігрової діяльності та краєзнавчої роботи  , а також,  проаналізували стан роботи з формування у дітей середніх і  старших  груп  чуття національної свідомості шляхом залучення їх до музичної діяльності та українського декоративного мистецтва. ..
      У травні 2022 року  провели засідання педагогічної ради про підсумки роботи за рік. На цьому засіданні педагоги проаналізували  роботу закладу за 2021-2022 навчальний рік   та оговорили результативність взаємодії усіх ланок  дошкільної освіти з питань забезпечення готовності дітей до навчання в НУШ в умовах військового стану та винесли рекомендації вихователям щодо покращення дистанційної роботи з дітьми роботи з дітьми і проведення літнього оздоровчого періоду.

     В дошкільному закладі протягом навчального року діяв   теоретичний семінар «Використання STREM – освіти  для формування ключових компетентностей дошкільників»

Участь   педагогічних  працівників у роботі семінару  сприяла підвищенню  рівня  знань і вмінь щодо впровадження STREM – освіти   для формування  базових компетентностей дошкільників; розширенню обізнаності щодо методів та прийомів керівництва; розвитку творчого підходу;  забезпечило розвиток  педагогічної  майстерності.  Під час семінару  педагоги вчилися  створювати умови  для осягнення дітьми закономірностей та взаємозв’язків довкілля. що  забезпечують формування у дітей цілісної картини Всесвіту.

      Одним із     провідних напрямів  роботи   ЗДО №1 є  збереження і зміцнення здоров’я дітей.  Турбота про фізичне здоров’я, покращення показників фізичного розвитку, підвищення опірності організму до несприятливих факторів внутрішнього і зовнішнього середовища одне з головних завдань закладу дошкільної освіти.  В ЗДО №1 «Пролісок» створені   необхідні умови для збереження та зміцнення здоров’я вихованців.   Забезпечується оптимальний руховий режим. Завданням педагогів є визначення й фіксування наявних у здоров’ї дитини проблем, визначення їх причин, накреслення шляхів розв’язання кожної. Постійно здійснюється нагляд за станом здоров’я, психічного та фізичного розвитку дітей, розподіл дітей на медичні групи для фізкультурних занять і загартування; медико-педагогічний контроль за заняттями фізичною культурою, на кожну дитину оформлено листок  здоров’я. Є  фізкультурні осередки по всіх вікових групах.  Щоденно проводиться ранкова гімнастика з дотриманням протиепідемічних заходів.

Вихователі забезпечують  дотримання рухового режиму вихованців протягом дня та  постійно працюють над формуванням  у  дітей культурно-гігієнічних . Медичний персонал закладу щоденно за  вимірює температуру у дітей,  контролює санітарно-гігієнічний стан та дотримання графіків проведення дезінфекції та провітрювання приміщень  закладу. Здійснює медичний контроль за станом здоров’я дітей, вчасним проходженням медичного огляду працівниками закладу.

      Значна увага приділяється формуванню мовленнєвої компетентності старших дошкільників. Організовуючи різні форми роботи, вихователі створюють умови для активного спілкування дітей, обміну думками, судженнями. Діти вміють будувати речення,  послідовно і логічно відповідати на запитання.    
    Впровадження нових ігрових та діяльнісних методів роботи в ЗДО в освітньому процесі дає  змогу підвищити рівень комунікативної компетентності дітей, сформувати уявлення  про навколишній світ та  відношення до тієї або іншої проблемної ситуації, сприяти навичкам активної та творчої колективної взаємодії, розвивати творчий потенціал дітей і підвищити рівень їх соціальної адаптації.

Велика увага приділяється безпеці дітей,  в закладі  систематично  на початку кожного місяця проводяться Дні безпеки, відповідно до річного плану у жовтні проводився тиждень безпеки дитини,   в грудні провели Тиждень безпеки на річках і водоймах, у травні  дистанційно організували  тиждень безпеки дорожнього руху. З метою формування основ компетентності безпечної життєдіяльності дитини протягом року в ЗДО відбулися виставки у всіх вікових групах, розваги.

   Індивідуальні форми методичної роботи з педагогічними кадрами включали наставництво, консультування, самоосвіту педагогів.

 Протягом року  для вихователів ЗДО проводилися консультації, які охоплювали різні аспекти  освітньої роботи в закладі. Відповідно до запитів педагогів  проводилось індивідуальне консультування з питань організації та  методичного забезпечення освітнього процесу. Значна увага  приділялася дистанційному та  онлайн-консультуванню у зв’язку із запровадженням карантиних заходів та воєнним станом у країні Вихователям було запропоновано  низку консультацій з питань безпеки під час війни, щодо організації  освітньої роботи з дітьми дистанційно.

     Оновлений Базовий компонент дошкільної освіти передбачає, що педагог має бути високопрофесійною, духовно розвинутою, творчою, ініціативною особистістю, яка постійно удосконалюється, підвищує свою професійну майстерність, зростає духовно. Самоосвіта – являється однією із важливіших форм самовдосконалення педагогічного працівника.

Педагоги дошкільного закладу використовують такі форми самоосвіти: робота із  методичною літературою;  періодичними професійними виданнями; беруть участь у роботі   онлайн-семінарів,  педагогічних читань; вивчають і творчо застосовують досягнення перспективного педагогічного досвіду; впроваджують інноваційні розробки. Рівень кваліфікації та педагогічної майстерності у кожного педагога свій, тому кожен самостійно обирає форму методичної роботи, засіб удосконалення педагогічної майстерності.  
Протягом 2021-2022 н.р. у  ЗДО №1 «Пролісок» були організовані виставки, в яких взяли участь вихованці разом з батьками та працівники закладу. З метою дотримання карантинних вимог деякі виставки  проведені заочно з представленням фото та відео матеріалів: «Хмільник – моя маленька Батьківщина»,  «Осінній вернісаж», «Різдвяні  дзвіночки»,  « Українська хустина – наш оберіг».
        Колектив ЗДО постійно працює над  створенням позитивного іміджу закладу через активну участь у фестивалях , конкурсах і флешмобах.

У березні 2022 року вихованці старших груп ЗДО  стали учасниками  ініційованого в Україні  проекту «Мамо, я бачу війну» завдяки якому весь світ дізнався  про події, що відбуваються в Україні зараз, очима дітей.

 У квітні  вихованці закладу дошкільної освіти разом із батьками прийняли активну участь у  флешмобі  #Повертайся_живим з нагоди  Дня пам’яті та примирення, висловивши  свою повагу і вдячність всім борцям за незалежну Україну.
 На початку червня 2022 року  значна частина вихованців різних вікових груп  надіслали свої відеоролики , фотографії та малюнки та стали учасниками флешмобу #Україна–це_Я,_Україна–це_Ти,_Україна–це_Ми з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей, оголошеного Комунальною установою «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Хмільницької міської ради» з метою привернення уваги громадськості до необхідності захисту прав дитини, формування національно-культурної громадянської ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку суспільно-державницьких та духовно-моральних цінностей українського народу.  Діти  читали поезію, виконували музичні твори, створювали колажі.

Для сучасної освітньої системи проблема розумового виховання підростаючого покоління надзвичайно важлива. На перший план висувається завдання формування творчої особистості, здатної мислити, аналізувати та діяти вільно, без шаблону. З метою вдосконалення   форм і методів освітньої роботи з дітьми  педагогічні працівники ЗДО №1 «Пролісок» активно впроваджують інноваційні технології. 

Вихователями середніх і старших груп впроваджується в   освітній процес  технологія  розвитку творчої особистості            Г.  Альтшуллєра     (ТРВЗ),  музичний керівник Кліщ А. П. використовує  методику  К. Орфа  «Творче музикування» , вихователі Снігур Т. М., Гуменюк М. Р. ефективно застосовують методику Л. Фесюкової  «Виховання казкою».  Колеснік О.Г.,  Седемянцева Л. О. використовують спадщину В. О. Сухомлинського у вихованні дітей.  Луговацька О. В.  навчає дітей читанню за методикою Л. Шелестової « Розвивальне читання». Вихователі ЗДО успішно використовують мнемо таблиці та опорні схеми для розвитку зв’язного мовлення у дітей.

Пугач І. М. успішно використовує у роботі з вихованцями елементи  альтернативної програми «STREAM- освіта, або стежинки у всесвіт» яка дає можливість розвитку  інтересу дошкільників до технічних дисциплін, розвитку навичок продуктивного та критичного мислення, підготовки дітей до технологічних інновацій життя.

    Впровадження інноваційних технологій не лише допомагає дітям в оволодінні знаннями, але й розвиває особисті задатки, креативне мислення, що, забезпечує формування у дітей цілісної картини світу, сприяє підвищенню  якості освітньої роботи в  закладі.

Значна увага у 2021-2022 н. році приділялася збагаченню та   вдосконаленню  навчально-методичної бази вікових груп.  Вихователі поновлювали та збагачували розвивальні осередки у групових приміщеннях, виготовити методичні посібники, поповнили  методичну базу  демонстраційним та роздатковим матеріалами. 

   STREAM–лабораторія – новий елемент розвивального простору  ЗДО.
Вона створюється для розвитку в дітей пізнавального інтересу, інтересу до дослідницької діяльності і сприяє формуванню наукового світогляду, закладає основи для усвідомлено правильного ставлення до об’єктів природи, формує культуру інженерного мислення . . В  грудні 2021 року було здійснено тематичний огляд «Оформлення та зміст STREAM-лабораторії», що забезпечує організацію пошуково-експериментальної діяльності з дошкільниками згідно з вимогами STREAM-освіти.  Протягом року проводилися огляди: «Кращий ігровий осередок»,  «Ігри та іграшки для фізичного розвитку», « Город на підвіконні» виставки: «Сучасна сюжетно-рольова гра»,  «Вправи для пальчиків»  під час яких  педагогічні працівники мали  змогу поділитися своїми творчими здобутками та напрацюваннями.
    Для зручності висвітлення інформації щодо проведеної роботи адміністрацією закладу було створено групу ЗДО №1 «Пролісок» у соціальній мережі Facebook, а вихователями  - батьківські групи у мобільному додатку Viber.  З квітня 2022 року  в ЗДО  №1 «Пролісок» було відновлено освітню роботу з вихованцями в дистанційному форматі.  Вихователі  знімали  відео звернення до вихованців та пропонували цікаві розвивальні відео заняття відповідно до теми тижня. Діти разом із батьками  опрацьовували  запропонований матеріал та виконували творчі завдання  та підтримували зворотній зв’язок із своїми педагогами.
 Значна увага в ЗДО №1 «Пролісок»  приділяється інклюзивній освіті. Протягом 2021-2-22 навчального року  ЗДО  здобували дошкільну освіту 8 дітей з особливими освітніми потребами, які розподілені у 5 вікових групах з інклюзивною формою навчання.  В групах працювали 5 асистентів вихователя. На початку навчального року наказом директора ЗДО було створено  команди супроводу кожного  вихованця з ООП. Протягом 2021- 2022 року було проведено  5 засідань  кожної Команди ППС.  Команди психолого-педагогічного супроводу  працювали над створенням  Індивідуальних програм розвитку кожної дитини,  обговорювали  та вирішували  проблеми, відмічали досягнення дітей спільно з батьками.В ЗДО активно проводиться робота по обладнанню ресурсної кімнати.

  Велика увага приділялась роботі з родинами вихованців. Батьки є першим суспільним середовищем дитини, а родина провідним інститутом соціалізації.
Налагодження взаємодії з родинами вихованців відбувалося за такими основними напрямками: просвітницька робота, консультативна і корекційно- розвивальна робота.  Такий підхід позитивно впливає на якість освіти в ДНЗ.

Батьки беруть  активну участь в оглядах-конкурсах, конкурсах поробок з природного матеріалу, конкурсах малюнків, зимових конкурсах : «Різдвяні вікна», « Новорічне диво», « Писанкове диво», а також онлайн-флешмобах, які проводилися Управлінням  освіти Хмільницької міської ради.

    Аналіз роботи вихователів та діяльності дітей свідчать про те, що більшість вихователів : Горбачук Т. В.,  Ратушняк Т. С., Пугач І. М.,
Козлова В. Є. , Вуйко Т. В.,  Семчук Т. М., Прозирай Н. І.,  Колеснік О. Г., Гуменюк М. Р., Снігур Т. М., Мединська К. П.,  Шакула Г. А. , Прус О. В., Іщук О. В., Кравчук Л. О., Матюх Т. В., Седемянцева Л. О., Мединська А. М., Луговацька О. В., Кривулько А. С., Павлюк О. М. володіють ефективними засобами впливу на дітей, забезпечують розвивальний характер навчання, високий рівень розумової активності дітей, формування стійких навичок, умінь,знань.

         Робота над методичними проблемами активізувала форми методичної підготовки кожного вихователя, надала чіткості і цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вихователів. Творчі здобутки кращих педагогів садочка стали надбанням колективу. Аналіз методичної роботи, проведеної протягом 2021-2022 н.р. показав, що у садочку створюються  належні умови для розкриття можливостей і здібностей педагогів, для освоєння ними передового педагогічного досвіду, сучасних педагогічних технологій.

      З початку повномасштабної війни в Україні  заклад дошкільної освіти №1 «Пролісок» став тимчасовим  притулком для людей з дітьми які евакуювалися із зони бойових дій.  Працівники закладу постійно турбуються про те, щоб  забезпечити людям, які втратили житло достойне, комфортне, спокійне проживання у закладі.  Вихователі спільно з музичними керівниками, інструктором з фізичного  розвитку, психологом щодня організовують  цікаві  заходи з дітьми-переселенцями: активні руханки, флешмоби,  цікаві квести, тренінги,  розваги, ігри на свіжому повітрі. Така робота допомагає дітям  заспокоїтися, адаптуватися  до нових  умов проживання,  здружитися .
Підбиваючи підсумки роботи  педагогічного колективу за 2021-2022 навчальний рік, аналізуючи методичний рівень освітньої діяльності, можна зробити висновки, що вся робота закладу була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні; активізацію інноваційної діяльності педагогів; створення предметно-просторового розвивального середовища, яке б сприяло ефективному формуванню життєвої компетентності дошкільника; на формування і розвиток гармонійної особистості кожної дитини; пошук ефективних педагогічних впливів для досягнення нової якості дошкільної освіти.

 

 

2. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДО.

 

          Заклад дошкільної освіти має типову споруду, яка здана в експлуатацію в 1982 році і розрахована на 320 місць.В закладі 13 груп До групових осередків входять: приймальня, ігрова, спальня, туалет, буфетна. В групових приміщеннях розміщені столи, стільці для дітей, шафи для зберігання іграшок, будівельних матеріалів, полички для книг, куточки природи. Дитячі меблі міцні, стійкі, без гострих кутів, відповідають вимогам ТБ. В роздягальні вздовж стін розміщені шафи для верхнього дитячого одягу та лави.  Усі приміщення пов’язані між собою та мають аварійні виходи на вулицю.Аварійні виходи позначені спеціальними позначками.

Всі приміщення ЗДО використовуються раціонально.  Працює музична, спортивна зала, обладнано методичний та психологічний кабінет.Розпочато оснащення ресурсної кімнати. Створено умови для медичного обслуговування здобувачів дошкільної освіти  – обладнано медичний кабінет, ізолятор. 

          Будівля дошкільного закладу знаходиться далеко від проїзної частини, має бетонний паркан паркан, зручні під’їздні шляхи, по периметру території  захищена зеленою зоною. Приміщення  знаходиться в належному стані,після реконструкції з утепленням фасаду та горищного перекриття має естетичний вигляд, постійно проводяться роботи щодо його безпечного утримання.   

Адміністрація  приділяє велику увагу озелененню території закладу, створення комфортного середовища для  перебування вихованців на вулиці.

На території   розташовані клумби, газони, дерева і кущі, дослідні ділянки. Доцільно  розташовані зелені насадження як на території закладу, так і на групових ділянках. Квітники постійно оновлюються, силами працівників закладу щорічно проводиться обрізка дерев, кущів, вирубка сухих гілок. В цьому році на місці вирубаних аварійних дерев закладений молодий сад.

На території закладу розташоване овочесховище для зберігання свіжих фруктів, овочів, соків. Його утримання відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Зберігання продуктів упорядковано, витримуються вимоги щодо їх утримання,

 Асфальтне покриття на території закладу постійно ремонтується бетонною сумішшю і перебуває в належному стані,хоч було сильно пошкоджене після капітального ремонту будівлі ЗДО. 

 Кожна група має ізольований ігровий майданчик з тіньовими навісамиВсі  павільйони утримуються в безаварійному  стані. В минулому році в усіх ігрових майданчиках замінене старе шиферне покриття на металочерепицю.

Для проведення освітньої роботи під час літнього оздоровлення вихованців кожний ігровий майданчик укомплектований лавами, при потребі виносяться столи.

На території закладу розміщено  спортивний майданчик.  Постійно проводиться робота щодо його фарбування  та  збереження спортивного обладнання.

Ігрові майданчики кожної групи також забезпечені ігровим та спортивним обладнанням відповідно віку дітей для забезпечення рухової активності на прогулянці.  Обладнання на групових ділянках  та спортивному майданчику розміщено доцільно,  надійно укріплено, відповідає ростовим показникам дітей та безпечне для використання.Двічі на рік проводиться обстеження ігрових майданчиків з складанням відповідного акта для усунення недоліків.

Під керівництвом директора в дошкільному закладі  створюються належні умови для фізичного, психічного розвитку дітей, їх виховання та навчання. 

Всі групові кімнати та коридори  естетично оформлені, інтер’єр приміщень дібрано з урахуванням  сучасного дизайну, все обладнання та меблі розташовані зручно та доцільно. Всі кабінети забезпечені  обладнанням та укомплектовані згідно вимог.

         Групи, які розташовані на першому поверсі ДНЗ мають ізольовані входи, що дає змогу забезпечувати  якісне проведення протиепідемічних заходів в період карантину, постійно дотримуватися виконання санітарно-гігієнічних вимог. Протягом року прийом дітей проводився на вулиці або на вході в ЗДО,що забезпечувало профілактику корона вірусної інфекції.                  

В дошкільному закладі постійно проводиться робота щодо підтримки матеріально-технічної бази закладу, системи водопостачання, теплопостачання, каналізації, сантехнічного обладнання  в режимі безперебійного функціонування, утримання всіх приміщень у відповідності з санітарно-гігієнічними, педагогічними та естетичними нормами. Заклад  постійно забезпечено гарячою водою.

 Харчоблок   знаходиться в належному  стані, проведено  поточний ремонт   цехів , в робочому стані технологічне обладнання. Постійно залишаються на контролі його ремонт та поновлення.    

В цілому  технологічне обладнання в дошкільному закладі  працює,  підтримується  його використання  в безперебійному режимі. 

Значна увага приділяється    оновленню  інтер’єру в закладі, всі заплановані ремонтні роботи в групах та інших приміщеннях закладу проводяться ґрунтовно, з використанням сучасних матеріалів та сучасного дизайну.

Всі групові кімнати оснащені відповідно віку дітей,  створено  розвиваюче середовище, належні умови щодо утримання дітей. Кожна група має естетичний вигляд, індивідуальний сучасний інтер’єр.  Поновлені в 3-х групах шафи для роздягання, дитячі ліжка.  Дані меблі  зручні у використанні, мають сучасний дизайн.

Всі групи мають естетичний вигляд, в них створені комфортні  умови для  перебування дітей протягом дня, розвитку здібностей та нахилів, для забезпечення рухової діяльності. Групи постійно поповнюються розвиваючими іграми та іграшками, дидактичними посібниками, які  сприяють  розвитку пізнавальної сфери, методичною літературою.

Ігрове та навчальне обладнання зручно розташоване, доступне для вихованців,  спонукає дітей до елементарних дій  з ним, сприяє  розвитку пізнавальної сфери.

В кожній групі організовані куточки  для розвитку інтелектуальної діяльності, дрібної моторики рук, самостійної художньої, предметно-практичної діяльності,  наявність яких сприяє розвитку кожної дитини. Всі куточки обладнані необхідним матеріалом для розвитку вихованців згідно віковим особливостям.

         Створені умови для дослідницької, трудової діяльності (куточки природи, куточки для чергування тощо), розвитку сюжетно-рольових ігор. Також організовано осередки для ознайомлення вихованців з національними традиціями українського народу.

Таке середовище в групах  сприяє розвитку пізнавальних здібностей дітей, активній самостійній  діяльності, набуттю практичного досвіду.

Створено умови для музичного виховання. Музична зала використовується для проведення щоденних занять, свят та розваг, дозвілля з музичного виховання відповідно з розкладом занять та планом роботи закладу. Музична зала забезпечена музичними інструментами, необхідними меблями, дидактичними посібниками та музично-дидактичними іграми у відповідності до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти. В залі є фортепіано,  акордеон, музичний центр, набір CD-дисків, касети  із записами класичної та сучасної музики

Гармонійному розвитку дітей сприяє створення адміністрацією ЗДО  необхідних умов для організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми. Фізкультурна зала використовується для проведення щоденних занять з фізичного виховання, свят, розваг, Днів здоров'я, ранкової гімнастики тощо відповідно із розкладом занять та планом роботи закладу.

Спортивна зала оснащена необхідним спортивним обладнанням: гімнастичні стінки; атрибути для виконання загальнорозвиваючих вправ (м’ячі, скакалки, гімнастичні палки, гантелі та кеглі); обладнання для розвитку основних рухів (гімнастичні лави, драбини, ребристі дошки, мати, канати, дуги, баскетбольні щити, тощо); виготовлене власноруч нестандартне обладнання для перестрибування, доріжки для профілактики плоскостопості). Фізкультурне обладнання відповідає гігієнічним, естетичним вимогам та анатомо-фізіологічним особливостям дітей різних вікових груп.

Спортивне та ігрове обладнання в дошкільному закладі в достатній кількості, постійно оновлюється, систематично перевіряється комісією з охорони праці, про що складаються відповідні акти.  

Основні гігієнічні вимоги до штучного освітлення (достатність, рівномірність розподілу, відсутність блиску) виконуються. На території закладу працює зовнішнє освітлення.

Постійно проводиться облік використання електроенергії,газу та води, щорічно проводиться інвентаризаційний облік матеріально-технічної бази закладу.

Протягом  2021-2022  року проведено наступні ремонтні роботи  :

  • ремонт та фарбування поверхонь у групових кімнатах та обладнання на вулиці 15 тис.гр.;
  • заміна частини плитки у приміщенні харчоблоку та косметичний ремонт стелі;
  • покриття підлоги  лаком у музичній залі та коридорах;
  • ремонт спальної кімнати у групі «Вишенька»
  • заміна труб водопостачання на вулиці довжиною 135 м.;
  • встановлення додаткового лічильника на воду- 3550 гр.;
  • встановлення ігрового обладнання на суму 200 тис.гр ( бюджет участі);
  • заміна панелей в коридорі (рідкі шпалери) на суму 13 тис. гр.та заміна плінтусів 2000  гр.
  • придбання пароконвектомата-35 тис.гр.
  • заміна радіатора – 1700 гр.

 

  • замінено стінку в методичному кабінеті -15 тис.гр.
  • придбано миючі та дезінфікуючі матеріали -70 тис.гр.
  • замінено вогнегасники -14 тис.гр.
  • розпочато обладнання ресурсної кімнати.
  • Встановлено систему очистки води.

 

Матеріально-технічна база дошкільного закладу є достатньою для проведення необхідного обсягу  освітньої діяльності з дітьми дошкільного віку щодо реалізації вимог Базового компонента дошкільної освіти, щорічно підлягає оновленню та розвитку.

                              3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДО.

 

          Керуючись Законами України «Про освіту» ст. 58, «Про дошкільну освіту» ст.. 30, Положенням про дошкільний навчальний заклад, власним Статутом, директор ЗДО на посади педагогічних працівників приймає осіб, які мають відповідну вищу освіту, а саме, освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста, бакалавра, або молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу або середню спеціальну освіту).

          ЗДО укомплектований педагогічними кадрами та технічним персоналом  на 100%.

У дошкільному закладі працює  70 працівників, освітню роботу з дітьми здійснюють   34 педагоги.

Педагогічні кадри за віковими групами закріплюються наказом директора на початку року. Адміністрація ЗДО  диференційовано підходить до вихователів-початківців і до досвідчених  педагогів-майстрів, створюючи належні умови для розкриття їх творчого та професійного потенціалу.

Відповідно до ст..32 Закону України «Про дошкільну освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого  наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1473 від 20.12.2011, наказом МОН № 1135 від 08.08.2013), зареєстрованим Міністерством юстиції України 14.12.2010 № 1255/1855),   у 2021-2022 навчальному році»  в  закладі дошкільної освіти проведена атестація педагогічних кадрів.

        Атестовано 6 педагогів, що становить 16% від загальної кількості педагогічних працівників ДНЗ. 

Організовано роботу зі своєчасного проходження курсів підвищення кваліфікації (онлайн).

 

 

 

4.організація раціонального харчування.

Одним з пріоритетних напрямків моєї діяльності є забезпечення зміцнення здоров'я дітей та попередження випадків шлунково-кишкових захворювань, організація раціонального харчування дітей.

Упродовж 2021/2022 н.р. в  закладі створювались сприятливі умови для організації доцільного та якісного харчування. Старшою медичною сестрою   відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» було складено та затверджено начальником   Держпродспоживслужби у Хмільницькому районі  Перспективне меню на зимовий та осінній період.Харчування відповідно до нового меню дозволило покращити харчування дітей у ЗДО та зробити його більш корисним і привабливим для дітей..

 Продукти харчування, що постачаються в дитсадок, мають сертифікати якості та відповідності і приймалися за наявності товарно-транспортної накладної або експлуатаційного дозволу. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи. Систематично проводився бракераж сирих продуктів, бракераж готової продукції. Готуючи страви, кухар суворо дотримувався технології приготування їжі, нормативного об'єму страв. З боку вихователів здійснювалася планомірна робота щодо формування навичок культури харчування дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома, проводилося опитування батьків щодо якості харчування за новим меню.

 В ЗДО впроваджена і ефективно працює система НАССР .Завдяки цьому значно удосконалені процедури моніторингу,визначені та мінімізовані небезпечні фактори,точно відображений технологічний процес і т.п., що в підсумку поліпшило організацію харчування дітей.

Контроль за якістю харчування здійснювався безпосередньо  директором  та сестрою медичною старшою щодня протягом року: за постачанням продуктів, їх якістю, умовами зберігання, терміном реалізації, за дотриманням норм харчування, контролювалася робота персоналу харчоблоку, санітарно-гігієнічний стан і організація харчування безпосередньо в групах.  Проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі.

                                    5.   ОХОРОНА   ПРАЦІ.

Організація роботи з  охорони праці в ЗДО №1 «Пролісок»  проводиться відповідно до Закону України «Про охорону праці»,  «Положення про організацію роботи з охорони праці та  безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», що визначають єдину систему організації роботи з охорони праці. На підставі нормативних документів адміністрація закладу планує заходи щодо охорони здоров’я учасників освітнього процесу за напрямками:

  • охорона праці та  безпека життєдіяльності;  електробезпека; пожежна безпека; дитячий травматизм.

З метою  формування навичок здорового способу життя та запобігання порушень техніки безпеки працівниками закладу в річному плані роботи в розділі «Охорона життя і здоров’я дошкільників» плануються заходи щодо попередження дитячого травматизму в трьох напрямках:

  • із працівниками ДНЗ; із вихованцями; з батьками.

Щорічно на початку року видаються накази про закріплення відповідальних за:

  • роботу з охорони праці;  роботу з пожежної безпеки; роботу з попередження дитячого травматизму.

 Проводиться системна робота щодо забезпеченню всіх служб ЗДО інструкціями з ОП, ПБ, які переглядаються, доповнюються у зв’язку зі змінами в нормативному законодавстві чи в умовах життєдіяльності ЗДО.

Налагоджена робота щодо попередження дитячого травматизму з урахуванням сезонних явищ. Інструктажі з  ОП, ПБ проводяться відповідно до плану та програми.

Два  рази на рік проводиться навчання з евакуації згідно «Інструкції дії персоналу в разі виникнення надзвичайної ситуації».  Вся документація з ОП, ПБ затверджена і погоджена відповідно до  нормативних вимог.

Навчання і перевірка знань з ОП, ПБ  працівників ДНЗ проводиться один раз на рік, результати заносяться до посвідчення  по перевірці знань з охорони праці.

Результатом грамотної і професійної роботи з питань ОП, ПБ є відсутність в навчальному році випадків дитячого травматизму.

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом працювали над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципі пріоритету життя і здоров'я учасників освітнього процесу.

Виконання вимог чинного законодавства з питань охорони дитинства і захисту прав малолітніх. На виконання вимог чинного законодавства з питань охорони дитинства і захисту прав малолітніх  в річному плані роботи передбачені та розглядаються питання  на педагогічних радах, Раді закладу, на загальних батьківських зборах,  на загальних зборах колективу, на нарадах при директорі. Крім того, більша частина питань вирішується оперативно по мірі виникнення (за ініціативи батьків та співробітників).

Значна увага протягом року приділялась питанням протидії булінгу, проводилась роз'яснювальна робота серед батьків ,  працівників ЗДО щодо дії   Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) в ЗДО, Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ЗДО та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування), Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) в ЗДО.

 

 

                                           Підсумки.

Щиро вдячна колективу ЗДО і батькам за підтримку і допомогу в організації освітнього процесу в ЗДО ,створення умов для всебічного і гармонійного розвитку наших вихованців.

 

Директор ЗДО:                                         Світлана Антонюк

Звіт

директора закладу дошкільної освіти№1 (ясла-садок)  «Пролісок» м. Хмільника  перед колективом і громадськістю за

2020-2021 навчальний рік:  http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/f3ee2865867cd88daaa6e89bab685750.doc

 

 

Логін: *

Пароль: *